top of page

Manevi Danışman Nasıl Olunur

Başvurular Hakkında Bilgiler


-Başvurular, manevi danışman olmak isteyenler tarafından il müftülüklerine yapılmalıdır. Başvurulara, öncelikli olarak din hizmetleri uzmanları, vaizler, Kur'an kursu öğreticileri, imam-hatipler, müezzin-kayyımlar ve öğretmen unvanlarına sahip olanlar başvurabilir.


-Başvurusu kabul edilmeyenler ise 4/B sözleşmeli personel, fahri çalışanlar, yurt dışında görevli olanlar ve yurt dışı din görevlisi sınavında başarılı olanlar ya da benzer durumları olan kişilerdir.


-Manevi danışmanlık görevini üstlenmek isteyen adaylar için asgari yeterlilik şartı, dini yükseköğrenim mezunu veya farklı bir alanda örgün lisans mezunu olmaktır.


-Bu şartları sağlayan ve manevi danışmanlık görevine talip olan adaylar, başvurularını il müftülüklerine yapmalıdır. Bu süreçte başvuru sahiplerinin ilgili belgeleri eksiksiz ve düzenli bir şekilde sunmaları önemlidir.Manevi danışman nerelerde görevlendirilir?


-GSB (Gençlik Spor Bakanlığı) ile TDV (Türkiye Diyanet Vakfı) yurtlarında ve gençlik merkezlerinde öğrencilerin bulunma vakitleri ile programlara katılım durumları dikkate alınarak belirlenecektir.


-GSB ve TDV yurtları ile gençlik merkezlerinde manevi danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunmak üzere görevlendirilen personelin günlük çalışma saatleri, öğrencilerin bulunma vakitleri ve yerel şartlar dikkate alınarak belirleniyor.


-GSB ve TDV yurtlarında, kapasitesi 1000 öğrencinin altında olan yurtlarda 1 (bir) manevi danışman, öğrenci sayısı 1000'den fazla olan yurtlarda en fazla 2 (iki) manevi danışman görevlendirilecektir.


-Manevi danışman olarak görevlendirilen personel GSB ve TDV yurtlarında/gençlik merkezlerinde 5 gün esasına göre görev yapacak olup haftanın iki günü izinli olacaktır.

-Görevlendirmeler; 6 (altı) aylık periyotlar şeklinde yapılacak, sonraki dönemlerdeki görevlendirmelerde ilgili personelin verimliliği ve manevi danışman ihtiyacı esas alınacaktır.


-Personelin görevlendirme süreleri içerisinde görevden ayrılma talepleri nakil, hastalık (heyet raporlu), ölüm ve emeklilik haricinde dikkate alınmayacak, talepler görevlendirme süresi bittikten sonra değerlendirilecektir.


-Manevi danışman olarak görevlendirilen personelin asli görev yerine eğitim hizmetleri ve din hizmetlerinin aksaklığa uğramaması için ivedilikle vekil/fahri görevlendirmeleri yapılıyor.333 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page